10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ülkemiz; bugün her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, sosyal adaleti sağlamak ve toplumsal refah tesis etmek için güçlü bir irade göstermeye devam etmektedir.

İnsanın, insan olmaktan ileri gelen ve doğuştan sahip olduğu haklara erişiminde hiçbir kısıt ve engelin olmamasını, insan onuruna yakışır ve yaraşır bir yaşam sürebilme hürriyetinin anayasal güvence altına alındığı ülkemizde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak daha adil ve özgür bir dünyaya katkı sağlamak üzere ulusal ve uluslararası ölçekte sorumluluk almaya ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu çerçevede insan haklarının; doğuştanlığı, devredilmezliği, dokunulmazlığı hususlarının toplumsal yaşam içinde tüm gücü ile varlık bulması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak temel sorumluluğumuzu tarif ediyor.

Bu sorumluluk duygu ve düşüncesi içinde "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı