Karaisalı Engelsiz Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü
Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze  bağlı Karaisalı Engelsiz Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğümüz 16 Haziran 2011 tarihinde, hizmete girmiştir.

Kuruluşumuz 13 yaşının üzerinde her türlü zihinsel ve fiziksel engelli bireye hizmet vermektedir.    

Kuruluşumuz 10.447 m2 alan üzerine kurulmuştur. 4.183 m2 'si kapalı alan, 8.293 m'si açık alan olarak düzenlenmiştir. Kuruluşumuz bünyesinde sosyal yaşam alanları, engelli olan ve olmayan bireylerin kaynaşmasını ve ortak yaşam standartlarının yükseltilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla kuruluşumuz merkezinde her türlü grup faaliyetleri (Oyun, drama, resim, müzik, okuma-yazma, ahşap boyama, bahçe bitkileri yetiştirme), sosyalleşme çalışmaları (Oyun, iletişim kurma, yardımlaşma, paylaşma), engelli aileleri için eğitim çalışmaları (Ailenin istekleri doğrultusunda seminerler düzenlenmesi), sosyal aktivite çalışmaları (Sinema, tiyatro, gezi, piknik, takım ve bireysel spor faaliyetleri) düzenlenmesi planlanmaktadır.     

İdari binamız üç katlı olup bu alanlarda; Sosyal servisler, büro, Konferans ve sinema salonu, Fizik tedavi odası, Doktor odası, revir, karanlık oda, duyu odası, grup eğitim odaları, İş eğitim odaları, aletli spor salonu. Personel yemekhanesi, mutfak, çamaşırhane, kuaför, jenaratör odası, banyo ve tuvaletler bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler engellilerin kullanımı için ayrı olarak düzenlenmiştir.       
  
Yaşam birimi olarak adlandırdığımız 5 adet tek katlı bina mevcuttur. Yaşam birimlerimizde; Yatakhane, yemekhane, mutfak, çamaşır odası, banyo, tuvalet bulunmaktadır. Her binanın ön alanında dinlenme mekanı olarak düzenlenen oturma alanı ve dinlenme salıncakları mevcuttur. Açık alanda ise çocuk oyun parkı ve hobi bahçesi bulunmaktadır.
 

      ADRES: Yeni Mahalle Aytaç Durak Caddesi No:18 Karaisalı/ADANA

      TELEFON:0322 551 20 55
      FAKS   :0322 551 20 27