Bakan Şahin ve Bakan Şimşek Gaziantep’te… 25 Kasım 2012

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir dizi açılış ve temel atma töreni için Gaziantep’teydi.

 

İki bakanın ilk durağı Şahinbey Belediyesi’ydi. Belediye tarafından yaptırılacak olan Şahinbey Sanayi Sitesi'nin temelini atan Bakan Şahin ve Bakan Şimşek; belediyeciliğin geldiği noktadan övgüyle bahsetti.

 

"Artık Belediyelerimiz Özel Sektörle Yarışıyor"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Geçmişte hükümetlerin bile bu kadar kısa sürede bitiremeyeceği projeyi hayata geçiren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tür projeler sayesinde Türkiye hakikaten dünyanın en gelişmiş ülkeleri ile arayı kapatıyor" dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep'te bu güne kadar birçok yatırımı hizmete açtıklarını fakat kendisini bu kadar heyecanlandıran başka bir yatırım olmadığını ifade ederek şunları söyledi: "İMF kapısında bekleyen bir Türkiye'den İMF'ye borç veren bir ülke haline geldik. Ülkemize geldiği günden itibaren Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'ten gerekli her desteği aldık. Eser bırakmakta böyle bir şey. Şahinbey ilçesi 69 ilden büyük bir ilçe. Şimdi yola çıkarken eskisi gibi olmayacak dedik. Her zaman insan odaklı çalışmalar yaptık. Kalkınma yerelden başlar, dedik. Biz bir takımın parçalarıyız".

Konuşmaların ardından iki bakan ve beraberindekiler 350 bin metrekare alan üzerine yapılacak Şahinbey Sanayi Sitesi için ilk harcı dökmek için butona bastı.

 

Bakan Şimşek: “Belediyelerimizde Hizmet Yarışı Var”

Bakanlar buradan; Şehitkamil Belediyesi'nce yaptırılan lise inşaatının temel atma töreni ve pazar yeri ile sosyal tesis açılışına geçti.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada; "Artık belediyelerimiz özel sektörle yarışıyor. Dünya kalitesindeki hizmet anlayışıyla hiçbir eksiği yok. Hem kaynak üretiyor hem kaynağı kaliteli hizmete dönüştürüyor" dedi.

 

Bakan Şahin, bu soğuk günde bir birbirlerine baktıklarında gönül dostluğunu, gönül sıcaklığını hissettiklerini söyledi.

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de, hem Şahinbey hem de Şehitkamil'de bir eser yarışının, bir rekabetin olduğunu gözlemlediğini söyledi.

 

Bunun sevindirici ve mutluluk verici bir gelişme olduğunu dile getiren Şimşek, "Çünkü Ak Parti hükümetleri, Ak Parti kadroları, belediye başkanları eser siyaseti yapıyorlar. ve eserler konusunda, hizmetkarlık konusunda bu millete büyük bir yarış içerisindeler. Kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

 

 Bakanlar Türkü Söyledi

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Güneş Sosyal Tesisleri'nin açılışına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, birlikte türkü söyledi.

 

Gün boyunca Gaziantep'te çeşitli açılış ve temel atmalarda törenlerinde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, son olarak Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri’nin açılışını yaptı.

 

Açılışta Bakan Fatma Şahin ve Mehmet Şimşek, kursiyer öğrencilerle birlikte şarkı ve türkü söyledi. Bina içerisindeki çeşitli kurs ve eğitim sınıflarını gezen Bakanlara burada daha sonra Belediye tarafından yaptırılan aşureden ikram edildi.

 

Sosyal tesislerde 30 farklı alanda kurs veriliyor. Bilgisayardan ebruya, Arapça'dan Kur'an Kursu'na satrançtan kuaförlüğe, bağlamadan kemana, okuma yazmadan, step ve aerobik olmak üzere bir çok alanda eğitim veriliyor. Bin 844 metrekare alanda kurulan zemin artı 3 katta hizmet veren tesiste şuan bin 423 kişi faydalanmaktadır.

 

İki Bakan Şehit Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

İki bakan son olarak geçtiğimiz günlerde Siirt'in Pervari ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 

Taziye çadırına giden Bakanlar Şahin ve Şimşek; acılı aileye başsağlığı dileklerini iletti.

 

Şehidin babası Gani Perişan ve Üvey Annesi Döne Perişan'a taziyelerini ileten Bakanlar, ailenin acılarını paylaştı. Bakan Fatma Şahin, göz yaşlarına hakim olamayan üvey anne Döne Perişan'ın elinden tutarak onu teselli etmeye çalıştı.

 

                    IMG 0864   IMG 0902

                    IMG 0892   IMG 1048

                    IMG 0999   IMG 1028

                    IMG 1072   IMG 2042

                    IMG 2292   IMG 1842

                    IMG 1807   IMG 1948

                    IMG 2016   IMG 2425

                    IMG 2531   IMG 2662

                    IMG 2648   IMG 2664