''Kimse sahipsiz değil bu ülkede, kimse yalnız değil. Vatandaşlarımız bizim güvencemizde”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, terör mağdurlarına iki yıl içinde 212 milyon lira maddi destekte bulundu. Bakan Kaya, “Kimse sahipsiz değil bu ülkede, kimse yalnız değil. Vatandaşlarımız bizim güvencemizde” dedi

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, terör mağdurlarına 2015 yılından bugüne kadar 212 milyon lira maddi destekte bulundu. 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesine dikkat çekerken, "Kimse sahipsiz değil bu ülkede, kimse yalnız değil. Vatandaşlarımızın güvenliği de, sağlığı da, eğitimi de, sosyal durumu da bizim güvencemizde" dedi. 

 

Güvenlik güçleri teröre karşı amansız bir mücadele verirken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da terör mağdurlarının yaralarını sarmak için seferber oldu. 

 

Bakanlık, terör mağduru ailelere, Türkiye'nin her köşesine yayılan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile elini uzatıyor. Bakanlık, 'Terör Zararı Yardımları' kapsamında şimdiye kadar on binlerce vatandaşa destek olurken, ilk defa Haziran 2015'te sağlanan 8 milyon liralık maddi destek, 2016'da 162 milyon liraya ulaştı. Terör mağdurlarına 2017 Haziran itibariyle yaklaşık 212 milyon liralık destek sağlandı. Terör mağduru ailelerin acil olan yol, gıda, giyim, eğitim ve barınma gibi temel ihtiyaçları da SYDV tarafından karşılanıyor.

 

-‘’Kimse sahipsiz değil’’

 

Bakan Kaya, terör örgütleri yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşların yalnız bırakılmayacağını belirterek şunları söyledi: 

 

"Güvenlik güçlerimiz, fedakârca ve büyük bir kararlılıkla terörle mücadeleyi sürdürüyorlar. Milletimizin birliğine, devletimizin bekasına saldıran hainlere asla taviz vermiyoruz, vermeyeceğiz. Terör örgütünün eylemleri, katliamları ve bu alçaklarla yapılan mücadelede birçok vatandaşımız psikolojik, sosyal ve maddi kayıplar yaşayabiliyor."


Sonraki Sayfa: ''Bir ülkeyi sevgi ve umut coğrafyası haline getirmek istiyorsak çocuklarımızı her türlü tehlike ve kötülükten koruyarak, aile yanında gelişimlerini desteklemek zorundayız"

Önceki Sayfa : "Allah bir daha bu millete 27 Mayıs'lar, 12 Mart'lar, 12 Eylül'ler, 28 Şubat'lar, 15 Temmuz'lar yaşatmasın’’