Başbakan Yıldırım'dan Şehit ailelerine ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Komiser Yardımcısı Seher Yaşar ile Ankara'daki terör saldırısında şehit düşen Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Cüneyt Sertel'in Polatlı'daki ailelerini ziyaret etti.

 

Başbakan Yıldırım, cuma namazını Polatlı Çarşı Camisi'nde kıldıktan sonra ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

 

Daha sonra partisinin Polatlı İlçe Başkanlığına geçen Yıldırım'ı, burada İlçe Başkanı Aysel Demir ve partililer karşıladı. Partililerle bir araya gelen Başbakan Yıldırım, ilçenin sorunlarına ve beklentilerine ilişkin bilgi aldı.

 

Başbakan Yıldırım daha sonra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Komiser Yardımcısı Seher Yaşar'ın (25), Kurtuluş Mahallesi'nde oturan ailesini ziyaret etti.

 

Burada yaklaşık 40 dakika kalan Başbakan Yıldırım, şehidin babası Veysel Yaşar, annesi Dilek Yaşar ve yakınlarına başsağlığı diledi. Ziyarette Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

 

Başbakan Yıldırım, ziyarette aileye Türk bayrağı takdim etti.

 

Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra 17 Şubat'ta Merasim Sokak'ta askeri servis aracına düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Cüneyt Sertel'in, Polatlı'da oturan ailesinin evine geçti. Yaklaşık yarım saat süren ziyarette Başbakan Yıldırım, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

 

Başbakan Yıldırım, ziyaretin ardından kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları, el sallayarak selamladı.

 

Başbakan Yıldırım'a basına kapalı gerçekleşen ziyaretlerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Önceki Sayfa : "Son günlerde Suriyeliler, kirli provokasyonlara tabi tutulmaya çalışılıyor. Bu konuda çok hassas ve dikkatli olmamız gerektiğine inanıyorum''