Bakanımız Kaya Adana’da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Adana’da temaslarda bulundu.

Bakan Kaya ziyaret kapsamında ilk olarak Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.

Bakan Kaya, Vali Demirtaş’ı ziyaretinin ardından Valilik Toplantı Salonu'nda sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Kaya, toplantının ardından AK Parti Adana İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Kaya burada yaptığı konuşmada, "amasız", "fakatsız" şekilde kadına yönelik şiddetle mücadeleyi toplumla iş birliği içinde sürdüreceklerini vurguladı. Kadınları güçlendireceklerini belirten Bakan Kaya, şunları kaydetti:

"Biz sloganımızı şöyle belirledik. 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum, güçlü Türkiye.' İnanıyoruz ki kadınlarımız güçlü olursa Türkiyemiz daha da güçlenecek. Nasıl ki teşkilatımızdaki kadınların kapı kapı dolaşıp bize güç vermesini önemsiyorsak, ülkedeki tüm kadınları da güçlendirmek için mücadelemizi arttırarak sürdüreceğiz. Tüm kızlarımızın okullarda olması için mücadelemizi sürdüreceğiz. İstiyoruz ki tüm çocuklarımız okula gitsin. Bir çocuğumuzun dahi sokakta olmasını, çalışmasını asla kabul edemeyiz. Bütün çocuklarımızın yeri okul. İnşallah, önümüzdeki dönemde sizlerin bize vereceği güçle, destekle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." 

Bakan Kaya, dünyadaki gelişmeleri de değerlendirerek, tüm dünyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dünya 5'ten büyüktür" çağrısına kulak verdiğini anlattı.

Türkiye'nin tüm mazlum coğrafyalara umut olduğuna dikkati çeken Bakan Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile Bangladeş'te Arakanlı kadınların yaşadığı mülteci kampına gittiklerini, oradaki kadınların gözlerindeki acıyı, bakışı hayatı boyunca unutamayacağını sözlerine ekledi.

Bakan Kaya daha sonra, 25 Aralık'ta Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Seyfettin Orkun Çil'in Ceyhan ilçesindeki ailesini ziyaret edip, eşi Yeşim Çil ile diğer yakınlarına başsağlığı diledi. Bakan Kaya ziyaret sırasında şehidin 9 aylık kızı İrem'le de yakından ilgilendi.


Sonraki Sayfa: Koğuş tipi yurtlarda dönüşüm tamamlandı

Önceki Sayfa : "Ülke genelinde Sosyal Ekonomik Destek (SED) ile desteklediğimiz yaklaşık 132 bin çocuğumuz var"