Bakan Kaya Antalya’da


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Afrin'de şehit olan Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın Antalya'daki eşine taziye ziyaretinde bulundu.

 

Bakan Kaya, Antalya programı kapsamında ilk olarak Zeytin Dalı Harekatı'nın dördüncü gününde şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın eşi Saide Usta'yı ziyaret etti. Şehidin eşine başsağlığı dileyen Bakan Kaya, terör örgütlerine karşı kararlı mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. 

 

Daha sonra Memurevleri Mahallesi'ndeki Çocuk Evi'ni ziyaret eden Bakan Kaya, buradaki çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 

 

Beraberindekilerle Kazım Özalp Caddesi'ne geçen Bakan Kaya, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan Kaya, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri geri çevirmedi. 

 

Bakan Kaya, kente tatil için gelen Çinli turistlerle de bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

Bakan Kaya, bir simitçiden satın aldığı simitleri kendisini takip eden gazetecilere ve vatandaşlara ikram etti. 

 

Esnaf ziyaretinin ardından Kaleiçi'nde bulunan Antalya Olgunlaşma Enstitüsüne giden Bakan Kaya, buradaki Teke Yöresi Yörükleri'nin sosyal yaşam ve giyim kültürünü yansıtan "Yörüklerde Baş ve Aksesuarlar" sergisinin açışını yaptı. Sergiyi gezen Bakan Kaya, yetkililerden enstitüdeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 

Bakan Kaya'ya Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökçen Özdoğan Enç ile AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de eşlik etti.

 

Sonraki Sayfa: ''Ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli çocuklarımızın kendi çocuklarımız gibi okul ve eğitim hayatının içerisinde kopmadan yer almalarını çok önemli buluyoruz"

Önceki Sayfa : ''2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı personelini istihdam etmeyi planlıyoruz"