Bakan Kaya, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Anadolu Ajansının düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasında üç kategoriden toplam 7 fotoğraf için oy kullandı.

Bakan Kaya, "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılmak için AA ekibini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığındaki makamında kabul etti.

AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek bilgi alan Bakan Kaya, daha sonra "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinden oluşan "Yılın Fotoğrafları"nı oyladı.

İlk olarak "haber kategorisi"ndeki fotoğrafları inceleyen Bakan Kaya, Myanmar'ın Arakan eyaletinde ordu ve Budist milliyetçilerin zulmünden en çok etkilenenlerin kadınlar ve çocuklar olduğunu, yüzlerce Rohingyalı kadının sağlıksız ve zorlu şartlarda doğum yapmak durumunda kaldığını anlatan "Arakanlı Anneler" fotoğrafına oy verdi.

Bakan Kaya, aynı kategoriden "Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk" fotoğrafını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sırbistan'ın Novi Pazar kentindeki Boşnak Milli Konseyini ziyaretinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan kız çocuğuyla çekilen "Erdoğan sevgisi" isimli fotoğrafı oyladı.

"Yaşam kategorisi"ndeki fotoğrafları da inceleyen Bakan Kaya, bu bölümdeki ilk oyunu İsrail ambargosu altındaki Gazze'de tıbbi yoksunluklar nedeniyle tedavi olamayan kardeşleri anlatan "Engelli kardeşlerin yaşamı" başlıklı fotoğrafa verdi. Bakan Kaya, bu çocuklara protez bacak yaptırabileceklerini söyledi.

Bakan Kaya, Gazze şeridine bağlı Han Yunus kentinde yaşayan Filistinlilerin, sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mum yakarak evlerini aydınlattığı anları yansıtan "Gazze'de elektrik kesintileri" başlıklı fotoğrafa da oy verdi.

Bakan Kaya, "spor kategorisi"nde ise Türkiye Ampute Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonu olduğu maçın ardından yaşanan sevinci anlatan "Türkiye'nin sevinci" başlıklı fotoğrafı oyladı. Bu fotoğrafın çok anlamlı olduğunu, kararlılığın önünde hiçbir engelin duramayacağını anlattığını dile getiren Bakan Kaya, Ampute Milli Takımı'nın engellerin aslında zihinlerde olduğunu da gösterdiğini belirtti. Bakan Kaya, engellerine rağmen büyük bir başarı elde eden takımın, Türkiye'ye gurur yaşattığını vurguladı.

Bakan Kaya, ayrıca "Hafız Zeynep boks şampiyonu olmak istiyor" başlıklı fotoğrafı da oyladı.

Bakan Kaya, fotoğrafların hepsinin muhteşem olduğunu belirterek, "Anadolu Ajansı her zaman her yerde en güzel fotoğraflarla dünya çapında örnek gösterilecek işlere imza atıyor. Gurur duyuyoruz. Ülkemizin her alanda en iyiyi başarabilecek güçte olduğunu biliyoruz. Bunu da görmek bizi mutlu ediyor" dedi.

Bakan Kaya, fotoğrafların her birinin birbirinden güzel olduğunu, seçim yapmakta zorlandığını ifade etti.


Sonraki Sayfa: Başbakan Yıldırım, Nahçıvan'da temaslarda bulundu

Önceki Sayfa : "En büyük arzumuz şiddetin insan ve toplum hayatından tamamen çıkartılması, kadınlarımızın hayatın her alanında çok daha güçlü şekilde yer alması''