15 Temmuz Şehitlerimiz anılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğini ziyaret etti.

Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım geldi. Başbakan Yıldırım, ziyaret için şehitliğe gelen vatandaşları selamladı, çocuklara oyuncak dağıttı. Başbakan Yıldırım daha sonra, şehitlik girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşıladı.

Karşılamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra şehitliğe geçti.

Şehitlerimizin kabirleri başında dualar edildi.

Anma dolayısıyla şehitliğe ziyarete gelen çok sayıda vatandaş da "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank'ın kabrini ziyaret ederek, dua etti.

Kabir ziyaretine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gittiği Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliği ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank'ın kabrinin bulunduğu Şehzade Camisi'ni ziyaretinin ardından, Çengelköy Mezarlığı'na geldi.

Burada 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine karanfil bırakıp su döken Başbakan Yıldırım, şehitler için dua etti.

Mezarlık çıkışında kabristan ziyaretine gelen vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Başbakan Yıldırım, daha sonra beraberindekilerle yürüyerek Vahdettin Köşkü'ne geçti.

Ziyarette Başbakan Binali Yıldırım'a, Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya da eşlik etti.


Sonraki Sayfa: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından sokak hayvanlarına yardım eli

Önceki Sayfa : "FETÖ deyince, aklınızda PKK veya DEAŞ gibi bir terör örgütünün canlanmasını bekliyoruz. FETÖ terör örgütü, PKK'dan, DEAŞ'ten farklı bir terör örgütü değildir''