17.01.2016

06.01.2016 tarihinde Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bir bayanın üç çocuğunu darp ettiğinin bildirilmesi üzerine olay yerine intikal eden ekipler, anne A.Y ve çocukları Y.E, M.E, ve C.Ç.E'nin durumuyla ilgili Cumhuriyet Savcısı'na bilgi vermiştir. Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından A.Y ve çocuklar kendi açılarından değerlendirilmek üzere Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze getirilmişlerdir. 


A.Y ve 3 çocuğu getirilmeden önce İlçe Emniyet Müdürlüğünce Müdürlüğümüz telefonla aranılarak, komşunun telefonla arayıp ihbarda bulunduğu, sesler duyulduğunu söylediği, darp yapıldığına dair bir gözleminin olmadığı bildirilmiştir. 


07.01.2016 tarihinde yapılan sosyal inceleme sonucunda, vefat eden M.E hakkında sağlık tedbiri, aile üyeleri hakkında danışmanlık tedbiri alınması, çocuklar Y.E ve M.E üzerinde anne A.Y'ye 1yıl süreli Sosyal Ekonomik Destek verilmesi uygun görülmüştür. 


Ayrıca Nazilli Belediyesi ile yapılan görüşmelerde aileye gıda yardımı, Nazilli SYDV ve Kaymakamlık aracılığıyla da kira, gıda ve evdeki eksik eşyaların temini için nakdi yardım yapılmıştır. Yardım kapsamında aynı gün SYDV tarfından anneye 500 TL nakdi yardım yapılmıştır.


Çocuklarla ilgili 14.01.2016 tarihinde polis tarafından Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi'ne ihbar edilerek anne ve çocukların hastaneye kaldırıldığı, M.E'nin hastanede vefat ettiiği belirtilmiştir.


Aydın Nazilli'de meydana gelen olayın öğrenilmesinin hemen ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu olayın tüm yönlerinin araştırılması talimatı vermiştir.  Bakan Ramazanoğlu, bu kapsamda Aydın Valisi Erol Ayyıldız ve tüm yetkililerle acil kodlu bir toplantı yapmıştır. Ayrıca çocuklar Y.E ve C.Ç.e koruma altına alınmıştır. 


Ramazanoğlu'nun talimatıyla olayın idari yönden araştırılması için 2 müfettiş görevlendirilmiştir. İncelemenin tamamlanmasının ardından ihmal varsa ihmali olanlar hakkında idari ve hukuki tüm işlemler yapılacaktır. Bakanlığımız ilgili birimleriyle adli soruşturma sürecini yakından takip etmektedir. 


Kamuoyuna duyurulur. 


Sonraki Sayfa: 15.01.2016

Önceki Sayfa : 21.01.2016