Bakanımız Kaya’nın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, tarihin en ağır şartlarında elde edilen bir zaferin başlangıç adımı olmuştur. 19 Mayıs, bir milletin diriliş destanının yeniden yazılmaya başlandığı gündür.

 

Milli mücadele ruhunu ateşleyen bu büyük adım, bizim için yalnızca tarihi bir hatıra değildir. Sonsuza kadar yaşatılması gereken bir milli duruşu ifade etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve muasır medeniyetler yolunda ilerlemesine öncülük eden bu hamle, bugün yetişen nesiller için hayati önemini korumaktadır.

 

19 Mayıs, yüreği vatan ve millet sevgisi ile çarpan genç nesillerin milli mücadele ruhuna bağlılığının somut ifadesidir. Çünkü 19 Mayıs, Cumhuriyetimizi ve bağımsızlık meşalesini geleceğe taşıyacak olan gençliğe armağan edilmiştir. Şehit ve gazilerimizin, aziz milletimizin üstün fedakârlıklarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimizin omuzlarında gelişmeye, yükselmeye devam edecektir.

 

Bu duygularla, başta istikbalimizin teminatı olan gençliğimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, saygılarımı sunarım.


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın 14 Mayıs Anneler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Bakan Kaya’nın Dünya Yetimler Günü Mesajı