Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın Kurban Bayramı mesajı

Bayramlar esenliktir, huzurdur. Kardeşlik duygularının arttığı, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği özel günlerdir. Kurban Bayramını idrak ettiğimiz bu özel günlerde, sevinç ve mutluluğumuzu şehit yakını ve gazilerimizle, yetim ve öksüzlerimizle, engelli ve yaşlılarımızla paylaşmaya, bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Çünkü kurban Allah’a yaklaşmak demektir. Ancak İyiliklerimizi artırarak, yoksulu, garipleri gözeterek Allah’a daha yakın olabiliriz.

Bayram nedeniyle yetim ve öksüzlere daha çok şefkat gösterelim. Bir yetimi sevindirmenin dünya ve ahiretteki en büyük saadet olduğunu unutmayalım.  Engelli ve yaşlılarımızla, şehit yakınları ve gazilerimizle bir arada olalım. Eksik kalan yanlarımızı sevgi ve merhametle tamamlayalım. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yarınlara umutla bakalım. Şiddeti, nefreti değil bağışlamayı, affetmeyi öğrenelim. Sevgiyle geleceği inşa edelim.

 Görevimiz toplumda iyiliği yaymak, mazlumların, muhtaçların her zaman yanında olmaktır. Ülkemizin dört bir yanında iyiliği, yardımlaşmayı ihdas ederken, aynı inançla Afrika’da, Somali’de, Bosna’da, Bangladeş’te, Cerablus’ta, Halep’te ve dünyanın birçok noktasında milletimizle birlikte kardeşlerimize yardım elimizi uzatıyor, gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz.

Medeniyetimiz, Anadolu’dan başlamak üzere yeryüzüne barışı, adaleti ve merhameti öğretmiştir. Gittiğimiz her yere bu duygularla gitmiş, örnek bir millet olmuşuz. Ecdadımızdan devraldığımız bu emanetle, tüm insanlığa umut olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle her zaman en büyük övgüye layık olan şehit yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere, Gazi Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

Bayramımızın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış ve esenlik getirmesini Rabbimden temenni ediyorum.


Sonraki Sayfa: 30 Ağustos Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Gaziler Günü Mesajı