Mesajlar

Bakanımız Kaya’nın 10 Kasım Mesajı

Tarihin en zor şartlarında, milletiyle kurduğu ittifakla her türlü güçlüğü yenerek, Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Bakanımız Kaya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetin ilanı, şanlı tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biri, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Bakanımız Kaya'nın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı

Bir toplumun çocuk haklarına duyduğu saygı ve çocuklara yaklaşımı insani gelişmişlik düzeyini ve vizyonunu ortaya koymaktadır.

Bakanımız Kaya'nın Dünya Çocuk Günü Mesajı

Çocuklar masumiyetimizdir. Bu masumiyeti korumak, çocuklarımızı her türlü olumsuzluklardan uzak tutmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Bakanımız Kaya’nın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Dünümüz ile bugünümüz arasında köprü vazifesi gören yaşlılarımız toplumumuzu zenginleştiren, kültür aktarımı sağlayan en önemli değerlerimizdir.

Bakanımız Kaya’nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Fedakârlığın ve milli şuurun en büyük temsilcileri olan gazilerimiz tarihin her döneminde; Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da ve son olarak 15 Temmuzda kahramanlık destanı yazmıştır.

Bakanımız Kaya’nın Kurban Bayramı Mesajı

Kurban bayramının dünyada yaşanan acıların son bulması, akan kanın durması, mazlumların, mülteci kardeşlerimizin huzura kavuşmasına vesile olmasını Rabbimden temenni ediyorum.

Bakanımız Kaya’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 1922 tarihi, kendisini esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı Türk Milletinin verdiği savaşın zaferle sonuçlandığı ve milli benliğini kurtardığı bir dönüm noktasıdır.

Bakanımız Kaya’nın Malazgirt Zaferinin 946. Yıldönümü Münasebetiyle Yayımladığı Kutlama Mesajı

Malazgirt zaferi, Anadolu topraklarında milletimizin istikbaline ışık tutan, bağımsızlığımızın en önemli sembolüdür.

Bakanımız Kaya'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Birinci yıl dönümünü idrak ettiğimiz 15 Temmuz, kahraman milletimizin istiklal mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir.